Skip to main content
orbea sklep dystrybutor

“Moja przygoda z rowerem zaczęła się od zwykłych wycieczek w 2014 roku. Często oglądałam w telewizji relacje z wyścigów i myślałam, że chciałabym robić to, co oni. Moją idolką była (i jest nią do tej pory) Maja Włoszczowska oraz Marianne Vos. Marzenia napędzają działanie. Teraz ścigam się z nimi i sama staję się motywacją dla innych. 

W 2015 r. za pierwsze samodzielnie zarobione pieniądze kupiłam rower górski. We wrześniu tego samego roku wystartowałam w pierwszym wyścigu. Na mecie czułam zupełny brak sił i byłam obolała po upadku, ale szczęśliwa, że pokonałam swoją słabość i ukończyłam ten wyścig.
Tydzień później pojechałam kolejny maraton, który już wygrałam.”

orbea sklep dystrybutor

„Budowanie sportowców” to nie tylko slogan, to sposób myślenia: nasz sposób.

Wiele razy powtarzamy, że Orbea to jedna wielka rodzina, która składa się z osób które produkują rowery, sprzedają je a także użytkują.

Basia Borowiecka dołącza do naszej rodziny jako  Ambasador marki Orbea. To utalentowana i doświadczona zawodniczka, która jest związana z rowerami i sportami ekstremalnymi. Jest znana z wielu osiągnięć w dziedzinie jazdy na rowerze górskim, zarówno w zawodach krajowych, jak i międzynarodowych.

Basia Borowiecka jest aktywnym członkiem społeczności kolarskiej i inspiruje innych do uprawiania sportów rowerowych. Jej profesjonalizm, pasja i umiejętności mają wiele wspólnego z tym w co wierzymy i co wspieramy.

Jej obecność na różnych imprezach, występach publicznych i mediach społecznościowych inspiruje innych do dołączania do społeczności kolarstwa górskiego.

orbea sklep dystrybutor

Basia będzie używać 2 flagowych modeli marki Orbea:

Orbea Oiz, zaawansowany rower górski zaprojektowany specjalnie do jazdy cross-country i maratonów rowerowych. Oiz jest topowym modelem marki Orbea i cechuje się lekkością, wydajnością i doskonałą kontrolą na różnorodnych trasach terenowych.

Jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych Orbea Oiz jest jego rama. Jest lekka, sztywna i jednocześnie oferuje odpowiednią elastyczność, aby zminimalizować wibracje i zapewnić płynną jazdę. Geometria ramy została zaprojektowana tak, aby zapewnić optymalną pozycję siedzącą i stabilność na technicznych trasach.

Orbea Oiz jest wyposażony w zaawansowany system zawieszenia, który pozwala na efektywne pochłanianie nierówności terenu. Zastosowano tu system tylnej amortyzacji i system Flex Pivot, który minimalizuje wpływ pedałowania na pracę zawieszenia. Dzięki temu rower zapewnia doskonałą trakcję, kontrolę i komfort podczas jazdy zarówno na podjazdach, jak i zjazdach.

Ponadto, Orbea Oiz jest wyposażony w wysokiej jakości komponenty, takie jak precyzyjne przerzutki, mocne hamulce tarczowe i lekkie koła, które zapewniają niezawodność, wydajność i trwałość. Rower oferuje również różne możliwości personalizacji, umożliwiając dostosowanie go do indywidualnych preferencji i stylu jazdy, dlatego nie mogliśmy nie skorzystać z tej okazji tworząc rower dla Basi.

Poniżej możesz zobaczyć wideo z całego procesu tworzenia idealnego roweru, używając naszego narzędzia do Personalizacji, Orbea MyO

Orbea Oiz to rower, który spełnia wymagania zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, poszukujących wysokiej jakości roweru do dynamicznej jazdy po trudnym terenie. Dzięki swoim zaawansowanym technologiom i doskonałym osiągom, Orbea Oiz jest świetnym wyborem dla wszystkich entuzjastów jazdy górskiej, którzy szukają roweru o doskonałej wydajności i niezawodności.

 

Drugi rower to wisienka na torcie z całej naszej oferty – Gravel Orbea Terra.

Orbea Terra to wszechstronny rower gravelowy, który łączy w sobie cechy roweru szosowego i roweru górskiego. Zaprojektowany z myślą o odkrywaniu nowych dróg i przygodach na różnorodnych nawierzchniach, Terra oferuje wygodę i niezawodność w różnych warunkach terenowych.

Geometryczne dostosowanie do jazdy gravelowej pozwala na stabilność na dłuższych odcinkach asfaltu, a jednocześnie zapewnia pewność siebie na szutrowych i nieutwardzonych drogach.

Terra jest wyposażona w wiele zaawansowanych technologii. System kabli wewnątrz ramy sprawia, że rama wygląda schludnie i chroni linki przed zanieczyszczeniami. Dodatkowo, rower może być dostosowany do użytkownika dzięki darmowemu programowi personalizacji MyO, który umożliwia modyfikację kolorów ramy i konfigurację komponentów.

Rower Orbea Terra ma większy prześwit, aby pomieścić opony o większej szerokości, co zwiększa przyczepność i amortyzację na nierównych nawierzchniach.

Komponenty Orbea Terra są starannie dobrane, zapewniając niezawodność i precyzję działania. Rower jest wyposażony w solidne hamulce tarczowe, precyzyjne przerzutki i lekkie koła, które zapewniają pewność i komfort podczas jazdy.

Dzięki swojej wszechstronności i niezawodności, Orbea Terra jest idealnym rowerem dla osób szukających przygód na różnych nawierzchniach. Bez względu na to, czy chcesz przemierzać kilometry asfaltu, eksplorować szutrowe drogi czy podjąć się bardziej wymagających wyzwań terenowych, Orbea Terra zapewni Ci nie tylko wygodę, ale również pewność siebie i radość z jazdy.

orbea sklep dystrybutor

Basia Borowiecka razem ze swoim partnerem Adamem dzielą swoją pasję do kolarstwa organizując wyjazdy dla grup i klubów- Apetiteforsports.com

Jako grupa lub klub sportowy możecie skorzystać z jednego z gotowych wyjazdów z oferty lub oferowanych wspólnie z ich partnerami. Jeśli  potrzebujecie obozu „pod wymiar”, dopasowanego do Waszych potrzeb i oczekiwań, mogą go dla Was zorganizować!

Specjalizują się w wyjazdach do Hiszpanii (gdzie obozy treningowe prowadzą już od ponad 10 lat), jednak poradzą sobie także z każdą inną „miejscówką”. Zakres współpracy jest dowolny – mogą przygotować Waszą imprezę od a do z, lub zająć się tylko jej wybranymi elementami.

Współpracują z hotelami przyjaznymi dla kolarzy (i sportowców), pomogą w ułożeniu wszelkich aspektów logistycznych podróży oraz pobytu na miejscu, zaaranżują testy sprzętu sportowego lub zorganizują profesjonalne sesje fotograficzne/filmowe dla Waszego klubu.

orbea sklep dystrybutor

19 kwietnia  partner Basi, Adam Turowiec miał wypadek na rowerze, 2,5 km od domu. Wracał z treningu od strony Morairy do Calpe. Jechał prosto, auto jadące z naprzeciwka skręciło w lewo. Adam uderzył twarzą w samochód i jak pokazują pęknięcia na kasku, tyłem głowy w asfalt. Trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami mózgu.

Przez 6 dni Adam był w śpiączce, rokowania były złe. 7 dnia zrobił wszystkimi niesamowitą niespodziankę wybudzając się.

Obecnie (po 20 dniach od wypadku) przebywa nadal w szpitalu w Denii. Potrzebuje ciągłej opieki i pomocy w każdej czynności. Powoli uczy się samodzielnie jeść i chodzić.

Udowodnił, że jest “człowiekiem z żelaza”. Nie brakuje mu determinacji w dążeniu do sprawności ale niestety proces rehabilitacji będzie długi.

Adam to osoba, której nie trzeba przedstawiać. Od lat pomaga triathlonistom, kolarzom i turystom w organizowaniu wyjazdów na Costa Blanca i nie tylko. Setki, jeśli nie tysiące osób dzięki niemu bezpiecznie mogło wykręcać kilometry na najsłynniejszych kolarskich trasach w Hiszpanii, Francji czy we Włoszech.

To doskonały moment, by odwdzięczyć się Adamowi za wszystkie sytuacje, kiedy służył pomocą.

Dorzuć swoją cegiełkę i pomóż Adamowi ponownie wsiąść na rower.

orbea sklep dystrybutor

Edytuj zgody cookie