Skip to main content

Rowery elektryczne stanowią ekologiczną alternatywę w transporcie, umożliwiającą przejechanie długich tras bez większego wysiłku. Wraz z upływem czasu mogą stać się rozwiązaniem dla coraz bardziej ograniczonego miejsca w miastach. Obecnie wielu z nas doświadcza trudności z parkowaniem pojazdów w pobliżu pracy czy domu. Zarówno tradycyjny, jak i elektryczny rower można pozostawić praktycznie wszędzie, a raz nabyty, posłuży przez wiele lat.

Jednak aby zaopatrzyć się w dobry rower elektryczny, należy liczyć się z większym wydatkiem. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić.

orbea sklep dystrybutor

Zasady dofinansowania na rower elektryczny

Z pomocą przychodzi projekt, który ma na celu zwiększenie ilości rowerów w mieście na rzecz samochodów. Projekt ten występuje aktualnie w kilku większych miastach tj. Białystok oraz Gdynia, i ma na celu przekazanie dofinansowania na rowery elektryczne dla mieszkańców tych miast.

Wsparcie finansowe na zakup roweru elektrycznego może wynieść nawet połowę całkowitych kosztów. Udzielane jest w formie zwrotu, jednakże jego maksymalna kwota nie może przekraczać 2500 złotych. Dotacja musi być przeznaczona na nabycie nowego roweru wyposażonego w dodatkowy napęd elektryczny. Prośby o przyznanie środków można składać osobiście w urzędach miejskich, które oferują dotacje, lub za pośrednictwem Profilu Zaufanego.

orbea sklep dystrybutor

W Nadchodzących latach możemy oczekiwać nowych form wsparcia finansowego tego rodzaju. Istnieje również prawdopodobieństwo, że inne miejsca zaczną wprowadzać podobne inicjatywy. Obecnie władze różnych miast zapowiadają kontynuację podobnych programów do przynajmniej roku 2030:

“Aktualnie zakończyliśmy pracę nad Strategią Rowerową dla miasta na najbliższe 7 lat i jednym z jej celów jest program dotacji na zakup roweru elektrycznego. Środki pozyskane od WFOŚiGW pozwolą na jego szybszą realizację, co przekłada się na zadowolenie naszych mieszkańców – mówi Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdynia.”

Do tej pory takie dopłaty były dostępne przede wszystkim w Gdyni i Białymstoku, jednak warto śledzić działania lokalnych władz, gdyż podobne inicjatywy mogą się pojawić w innych regionach. Dofinansowania na zakup rowerów elektrycznych będą coraz powszechniejsze i mogą stanowić istotne wsparcie dla budżetów domowych, zainteresowanych tego typu inwestycjami.

orbea sklep dystrybutor

6 przykładowych rowerów Orbea, których zakup jest dofinansowany

orbea sklep dystrybutor

Orbea Diem

Idealny rower miejski z napędem elektrycznym. Najnowszy premierowy model.

Posiada dynamiczny silnik Shimano EP6 lub EP8 (w zależności od modelu), zintegrowane oświetlenie i napęd paskowy. Najwyższy model posiada także automatyczną zmianę biegów.

Dowiedz się więcej o Orbea DiemKup Orbea Diem

Orbea Kemen

Rower trekkingowy idealny do miasta. Wyposażony w silnik Shimano EP8, który oferuje aż do 5h jazdy ze wspomaganiem. Idealna alternatywa dla komunikacji miejskiej podczas dojazdów do pracy.

Kup Orbea Kemen
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor

Orbea Kemen SUV

Odpowiednik Orbea Kemen w bardziej trekkingowej wersji. Posiada szersze opony z bardziej agresywnym bieżnikiem, dlatego nadaje się także na nieutwardzone ścieżki np. parki lub obrzeża miast. Posiada silnik EP8 o mocy 85 Nm

Kup Orbea Kemen SUV

Orbea Urrun

Rower MTB  w typie hardtile idealny na górskie ścieżki. Posiada silnik EP8-RS. Jego wyróżniająca cechą jest zasięg ponieważ oferuje on aż  do 8h jazdy a jednym ładowaniu.

 

 

.

Kup Orbea Urrun
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor

Orbea Rise

Lekki i zwrotny rower górski przeznaczony do szlaków trailowych. Wyposażony w silnik Shimano EP8 lub EP6 o mocy 60 Nm i zintegrowany akumulator o pojemności 540Wh lub 360WH. Orbea Rise posiada oprogramowanie Rider Synergy (RS).

Kup Orbea Rise

Orbea Gain

Elektryczny rower szosowy. Lekki i maksymalnie wydajny. Wyposażony w silnik Mahale. Jego geometria jest na tyle uniwersalna, że po zmianie kół na gravelowe, masz pełnoprawny elektryczny rower gravelowy.

Dowiedz się więcej o Orbea GainKup Orbea Gain
orbea sklep dystrybutor