Skip to main content

Najlepsze doświadczenie. Idealny szlak. Czujesz się połączony z ziemią, napierając mocno i w doskonałej kontrolii. Te uczucia są czyste, a chwile najlepsze.

Teraz to doświadczenie stało się jeszcze lepsze.

Doskonała synergia. Twój rower współpracuje z Tobą, aby każdy szlak i zakręt zamienił w czystą radość. Niska waga i naturalne wspomaganie oznaczają błyskawiczny refleks i przyjemne prowadzenie, które łączą Cię ze szlakiem.

orbea sklep dystrybutor

Fundamenty Orbea Rise

Nasz lekki eMTB, który oferuje zupełnie nowe wrażenia z jazdy na szlaku, eliminuje wiele kompromisów charakterystycznych dla innych e-MTB. Naturalna, ale potężna pomoc reaguje natychmiast z pełną elastycznością. 

Trasy techniczne dają więcej frajdy niż kiedykolwiek. Najdłuższe przejażdżki nie stanowią żadnego problemu, dzięki wyjątkowemu zasięgowi. Prowadzenie będzie rewelacją dla rowerzystów, którzy poczują się jak na dobrze dobranym rowerze mechanicznym dzięki połączeniu geometrii, sztywności ramy i niskiej masy. Krótko mówiąc, żaden eMTB nie oferował podobnego połączenia ze szlakiem.

orbea sklep dystrybutor

Dlaczego Orbea Rise?

Innowacyjna obsługa i wrażenia z jazdy

 • Starannie dostrojona sztywność ramy, agresywna geometria i płynne zawieszenie.
 • Dostrojona sztywność o 8% w przednim trójkącie i o 14% w tylnym trójkącie – Rowery wyczynowe wymagają odpowiedniej sztywności we właściwych miejscach.
 • Progresywna geometria i kinematyka zawieszenia
 • Technologia Steep&Deep – Dropper 200 mm z pełnym włożeniem w rozmiarach S i M, 230 mm w rozmiarach L i XL.
 • Ulepszony, ale tak samo lekki jak zawsze!
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor

Moc Rider Synergy (RS)

 • Staranne wyważenie prostoty, mocy i wagi zapewnia najbardziej naturalne i elastyczne wspomaganie
 • Rider Synergy (RS) to serce Rise. Najbardziej naturalne, elastyczne wsparcie i najlepszy w swojej klasie asortyment akumulatorów pozwalający przeżyć najbardziej epickie przygody.

 • RS GEN2 MC to maksymalne wspomaganie konfigurowalne do 85 Nm. Optymalne na trasy techniczne i trudne podjazdy, lub gdy chcesz po prostu mieć trochę więcej wsparcia.

Zasięg Rider Synergy (RS)

 • Inteligentna kontrola, przemyślane wspomaganie i najlepsze w swojej klasie akumulatory oznaczają zasięg niezbędny do przeżycia najbardziej epickich przygód
 • Idealny akumulator na Twoje szlaki – 420 Wh (standard) lub 630 Wh (opcja konfiguracji MyO)
 • Najlepsze w swojej klasie akumulatory – 16% więcej jazdy w każdym gramie. Większy zasięg, koniec z dużą wagą
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor

Jeszcze więcej opcji

 • Konfigurator MyO to program będący liderem w branży, który umożliwia użytkownikom bezpłatne dostosowywanie wielu modeli Orbea w procesie zamawiania i dostarczanie ich dealerowi w żądanej konfiguracji.
 • Wybierz sposób malowania ramy, określone elementy, wymiary, a nawet kolor.
 • Możesz także wybrać opcje między LT (większy skok) lub SL (lżejsza wersja)
 • W konfiguratorze MyO możesz dostosować baterie w zależności od potrzeb – Bateria 420 Wh lub 630 Wh

Czym jest Rider Synergy? Zrozumienie koncepcji technologii RS

RS GEN2MC

To jest nasze nowe oprogramowanie, które współpracuje z bardzo czułymi i responsywnymi czujnikami silnika Shimano EP. RS Gen2 to ewolucja oprogramowania sprzętowego RS pierwszej generacji, które obejmuje całkowicie nowy protokół komunikacyjny pomiędzy silnikiem a akumulatorem.

Pozwala to na bardziej precyzyjną regulację mocy silnika, a także pozwala na zwiększenie maksymalnego momentu obrotowego do 85 Nm.

Rezultatem jest wsparcie, które wydaje się bardziej naturalne, nawet przy niższych kadencjach. Taka wydajność nie byłaby możliwa bez połączenia najlepszych w swojej klasie czujników Shimano i naszego niestandardowego oprogramowania sprzętowego.

Jak wygląda użytkowanie w porównaniu do RS GEN1?

Oprócz szybszych i bardziej precyzyjnych reakcji silnika, zwiększony moment obrotowy zapewnia większe wspomaganie. Jest to szczególnie zauważalne przy niższych kadencjach, gdzie silnik reaguje znacznie mocniej, dzięki czemu techniczne trasy lub strome podjazdy wydają się znacznie bardziej naturalne.

Możesz rozpoznać, która generacja oprogramowania sprzętowego jest po kolorze logo RS na silniku. RS gen1 jest niebieski, podczas gdy RS gen2 ma czerwony S.

Co oznacza skrót MC (Mountain Control)?

Oznacza to nasze ustawienia silnika do jazdy po szlakach. MC oznacza kontrolę w górach i oferuje większe wsparcie i większą kontrolę niż kiedykolwiek wcześniej. W przyszłości, jeśli będziemy używać naszego oprogramowania sprzętowego RS do innych kategorii, litery te będą używane, aby uniknąć nieporozumień

orbea sklep dystrybutor

RS czy RS+?

W poprzednim Orbea Rise ustawieniami tymi były Profile 1 i 2, jednak nowe oprogramowanie pozwala nam zmienić nazwy profili. Dzięki elastyczności, jaką oferuje nowe oprogramowanie, umożliwiającej skonfigurowanie maksymalnego momentu obrotowego do 85 Nm, profile te są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Orbea Rise jest fabrycznie skonfigurowany z dwoma różnymi ustawieniami, aby zapewnić dwa różne doświadczenia z jazdy:

 • Tryb RS ma moment obrotowy 54 Nm. Zapewnia to najbardziej naturalne, elastyczne wsparcie i maksymalizuje zasięg podczas dłuższych przejażdżek. Ten tryb będzie podobny do poprzedniego Rise
 • RS+ ma 85 Nm, co zapewnia większe wspomaganie przy niższych kadencjach. Zapewnia to najbardziej naturalne wrażenia z jazdy na technicznych szlakach lub na bardziej stromych podjazdach, gdzie kadencja pedałowania jest niższa.

Dostarczamy Rise w trybie RS, ale zmiana trybu za pomocą aplikacji Shimano e-Tube zajmuje 30 sekund!

Jak to porównać?

Rowery takie jak Orbea Rise zacierają granice pełnej mocy, Rise oferuje wszystkie zalety najlepszych lekkich e-rowerów, zapewniając to połączenie rowerzysty ze szlakiem i naturalne prowadzenie, jednak w przeciwieństwie do innych lekkich systemów, Rise pozwala na łatwą jazdę z przyjaciółmi na rowerach o pełnej mocy. Może to wymagać nieco więcej wysiłku, ale rowerzyści jeżdżący na Orbea Rise pomyślą, że to część zabawy. Żeby było jasne, w przypadku innych systemów silników, takich jak TQ, Fazua lub Specialized 1.2, nie jest to możliwe, ponieważ brakuje im wsparcia, aby dotrzymać kroku rowerom o pełnej mocy dla wszystkich oprócz najsilniejszych rowerzystów.

orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor