Skip to main content

Koniec 2023 roku zastał nas w cudownie niezwykłej sytuacji, gdy nagle marka Orbea musiała zwolnić miejsce w gablocie z trofeami. Dużo miejsca. Chociaż zdobycie nagrody z pewnością zawsze leży w zasięgu możliwości i jest oczywiście marzeniem producenta rowerów, nie jest ona ani ani oczekiwana, a zwłaszcza przewidywalna do zdobycia w takiej ilości w krótkich odstępach czasu.

Ten sezon zakończył się szeroką gamą nagród od różnych sędziów i formatów, obejmujących dużą część kolekcji rowerów górskich Orbea. Szerokie uznanie produktów zarówno przez media, jak i rowerzystów sprawiło, że siedzimy nieco wyżej i bardziej dumni na naszych siodełkach.

Zdobycie tak wielu nagród w tym roku świadczy o zaangażowaniu wszystkich pracowników Orbea w ich wartości.

Zawsze wierzyliśmy, że na pierwszym miejscu stawiamy wydajność, nie uznajemy kompromisów i nie boimy się podążać własną ścieżką, nawet jeśli inni robią wszystko inaczej. Nasz model współpracy pozwala nam działać po swojemu, przyjmując podejście długoterminowe. Dodatkowo w modelu biznesowym, w którym pracownicy są właścicielami firmy, zatrzymujemy talenty, a bardzo niewiele osób odchodzi z firmy.

EMTB NEWS – ORBEA MARKĄ ROKU EMTB

Czytelnicy EMTB News, jednego z największych i najważniejszych niemieckich magazynów, uznali Orbeę za najbardziej godną polecenia markę roku. Dowodem tego jest brązowy medal w kategorii Marka Roku MTB przyznany przez MTB News. Fakt, że głosowali na niego czytelnicy, czyni go dla nas szczególnie ważnym i stanowi doskonałą walidację naszych rowerów, sieci dealerskiej i wsparcia posprzedażowego.

orbea sklep dystrybutor

ORBEA WILD, NAJBARDZIEJ NAGRADZANY ROWER W BRANŻY EMTB

Wild został nagrodzony tytułem „rowerem roku” zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii przez najbardziej renomowane media w branży, takie jak Bikeradar, The Loam Wolf i Pinkbike. Ponadto E-Mountainbike przyznał mu tytuł „Najlepszy w testach”.

PINKBIKE

Redaktorzy Pinkbike przejrzeli listę najlepszych rowerów górskich, w tym zarówno lekkich, jak i o pełnej mocy, aby zawęzić listę do zaledwie czterech najlepszych konkurentów. Wild został wybrany najlepszym e-MTB roku.

 

„Wygląda na to, że Orbea dołożyła wszelkich starań podczas tworzenia nowego Wilda, wprowadzając znaczące aktualizacje kinematyki i geometrii, wybierając jeden z najlepszych systemów silnika i akumulatora oraz biorąc pod uwagę lepsze szczegóły ramy i interfejs użytkownika”.

THE LOAM WOLF

Stawienie czoła szerokiemu gronu zawodników w dwutygodniowej strzelaninie eMTB nie jest łatwym zadaniem, ale Wildowi udało się zająć czołowe miejsce w pożądanym rankingu Loam Wolf.

 

Trudno o większą pochwałę w pismach drukowanych niż nagroda redaktora: „Geometria jest pięknie wyważona, dzięki czemu można łatwo jeździć szybko i wspinać się po stromym i technicznym terenie za pomocą doskonałego silnika Bosch. Zawieszenie zapewnia wsparcie i jest wydajne, a jednocześnie nie jest zbyt ostre i nie powoduje utraty przyczepności… Ogólnie rzecz biorąc, Orbea stworzyła arcydzieło swoim najnowszym Wildem”

BIKERADAR

BikeRadar wybrał Wilda rowerem roku, wyróżniając się osiągami oraz naszym konfiguratorem MyO.

 

„Doskonała wydajność w każdym miejscu i konfigurowalna specyfikacja oznaczają, że naprawdę możesz dostosować go do swoich potrzeb”

Wybierz swój Wild

EMTB NEWS – RISE, LEKKI EMTB ROKU

Popularna niemiecka publikacja EMTB News oddała władzę społeczeństwu i przeprowadziła publiczną ankietę. To zwycięstwo jest szczególnie znaczące, ponieważ głosy pochodzą od prawdziwych użytkowników. Format oznacza, że jest to także test długoterminowy, potwierdzający niezawodność Rise i łatwość obsługi. Warto też w przypisie wspomnieć, że redakcja również stawia Rise na szczycie kategorii.

orbea sklep dystrybutor

Wybierz swój Rise

ALE NIE WSZYSTKIE NAGRODY SĄ DLA ROWERÓW EBIKE.
W TYM ROKU RÓWNIEŻ MECHANICZNE ROWERY ORBEA MTB ZOSTAŁY WYRÓŻNIONE W PODOBNIE KOMPLEKSOWYCH TESTACH.

orbea sklep dystrybutor

ANKIETA CZYTELNIKÓW MTB-NEWS: OIZ, ROWEREM XC ROKU

Kolejna nagroda w głosowaniu użytkowników, tym razem od MTB-News. Jesteśmy zachwyceni, że Oiz wyróżnił się na tle zaciętej konkurencji w kategorii XC.

 

„Wydaje się, że koncepcja Orbei działa: 120 mm skoku i czysta wyścigowa geometria. Orbea Oiz staje się coraz bardziej popularny wśród naszych czytelników.”

 

Occam i Alma zostali również wybrani odpowiednio do srebrnej i brązowej nagrody.

MOUNTAINBIKE: ÜBERRAGEND – ORBEA OCCAM SL, ROWER TRAILOWY ROKU

Mountain Bike to jeden z największych magazynów w Niemczech i słynie z rygorystycznych testów. Wybrali Occam SL na rower trailowy roku, przyznając mu upragnioną ocenę „ÜBERRAGEND” lub „Outstanding”. Testerzy komentowali równowagę i zwinność, uznając Occam SL za idealnegy, wszechstronny rower, oferujący idealną równowagę zabawy na podjazdach i zjazdach.

 

„Idealny, wszechstronny.”

 

Wcześniej zarówno Rise, jak i Rallon zdobyli prestiżową nagrodę „ÜBERRAGEND”.

THE LOAM WOLF- ORBEA OCCAM LT, WZBUDZA ZACHWYT ROBA

Rob wybiera Orbea Occam LT jako jeden ze swoich produktów roku, komentując, jaką radość sprawiła mu jazda na rowerze.

 

„Świetna mieszanka malejącej pewności siebie; ogólnie dobre wyczucie, przy zachowaniu dużej zwinności i wydajności pedałowania”

Wiemy jednak, że praca nad stworzeniem i produkcją najlepszych rowerów na świecie to niekończąca się wyprawa, a te nagrody to dopiero początek.

Będziemy nadal mieć wielkie marzenia, ciężko pracować i robić to z pasją i wyjątkowym punktem widzenia.