Skip to main content

Gazety potrafią opowiadać epickie historie. Mówią, że kolarze na światowych wyścigach są inni, że po prostu latamy po bruku. Że trudną pracę ułatwiamy, że sprawiamy wrażenie, jakbyśmy nie odczuwali bólu.

Będą rozmawiać o dobrej pogodzie: to świetny dzień na jazdę na rowerze.

orbea sklep dystrybutor

Ale bolą mnie ręce, bolą mnie ramiona, czuję każdy kamień. Kiedy to się skończy? Kolejny brukowany sektor!

Wszystko mnie boli, każdy centymetr mojego ciała się trzęsie; Nie mogę nawet utrzymać kierownicy, ręce mi krwawią. Gdybym tylko mógł, po prostu zsiadłbym z roweru tutaj. Przynajmniej nie miałem przebitej opony, a co gorsza, przynajmniej się nie rozbiłem.

Kto rzucił tutaj te kamienie?! Trzeba być szalonym, żeby brukować taką drogę.

orbea sklep dystrybutor

Nadchodzi kolejny sektor! O ile ten jeśli poprzedni w ogóle się już skończył. 

Czy to jest las? Czy to Arenberg?

To jest Arenberg. Jestem tutaj, a to jest Arenberg. To ja, jestem tutaj, o tym zawsze marzyłem. To jest Roubaix, to jest Paryż-Roubaix. To było moje marzenie od dziecka. Kiedyś przyjechałem tutaj z tatą; Mój Boże, tamtego roku strasznie padało. Nie mogę zapomnieć twarzy kolarzy które były pokryte błotem. Oni wtedy naprawdę wycierpieli ten wyścig, naprawdę chcieli, żeby to wszystko się skończyło.

Ale ja, mimo to… ja po prostu chciałam być tam, na ich miejscu, po drugiej stronie płotu. Chciałem być jednym z nich.

orbea sklep dystrybutor

Dziś jestem jednym z nich. Ale nie tylko. Dziś jestem Tijl de Decker.

Tijl, mój przyjacielu, jesteś tutaj?

Tijl jest w moich ranach, on jest w moim bólu. Patrzę w dół i nie poznaję swoich ud. To nie moje, to jego nogi. Czy to dlatego nie czuję już bólu? Jego nogi rzeczywiście fruwają nad każdym brukiem, to nogi pchają rower. Patrzę w górę i widzę most, nadal jestem w Arenberg, po tej stronie płotu. Jest tak tłoczno, że spuszczam głowę; słucham, to nie moje imię wykrzykują: Tijl, Tijl, Tijl. 

Tijl, przyjacielu, każdy dzień ostatniego tygodnia wyścigu był dla ciebie. Zrobimy wszystko za Ciebie; chwile śmiechu na koniec dnia, każda jazda w deszczu lub w słońcu, na każdym odcinku lecisz dolecimy mety.

orbea sklep dystrybutor

I podnoszę głowę. Znam tę aleję. Jak się tu dostałem, skoro jeszcze chwilę temu byłem w lesie, otoczony ludźmi i euforią? Teraz wchodzę na stadion, widzę tę charakterystyczną niebieską linię chodnika i patrzę w dal. Widzę go na podium. Minął już rok, a on nadal tam jest. Widzę go wyraźnie, jak uśmiecha się w otoczeniu całej drużyny, młodych zawodników Lotto Dstny i Tijla w środku, unoszącego swoje brukowane trofeum.

orbea sklep dystrybutor

Tijl de Decker jako zawodnik U23 zwyciężył w zeszłym roku w Paryżu-Roubaix. Sześciu członków zespołu Lotto Dstny znalazło się w pierwszej dwudziestce.

Zespół ma szczególny związek z wyścigiem.

Tijl zmarł kilka miesięcy później w wypadku i jest bardzo obecny wśród całej rodziny Lotto Dstny. Wszyscy go pamiętają, wszyscy pracowali i ścigali się z nim i dla niego.

To był ciężki dzień; zdarzały się równiny i upadki – Szczęście i nieszczęście . Beullens zabrał do domu kilka szwów, Slock zajął dwudzieste miejsce, a Robin Orins był trzeci do lat 23. Wygląda na to, że ostatecznie był to bardzo dobry dzień dla kolarstwa.

orbea sklep dystrybutor

DZIŚ TEAM ORBEA LOTTO DSTNY PRZELECIAŁ NAD KOSTKĄ BRUKOWĄ NA ORBEA ORCA AERO. 

ODEJŚCIE OD W PEŁNI ZINTEGROWANEGO KOKPITU ZAPEWNIA OGROMNE KORZYŚCI W ZAKRESIE ERGONOMII PRZY BARDZO NIEWIELKICH KOMPROMISACH. KAŻDY ROWERZYSTA MOŻE OBRACAĆ KIEROWNICĄ, ZMIENIAĆ DŁUGOŚĆ MOSTKA LUB SZEROKOŚĆ KIEROWNICY, ABY UZYSKAĆ IDEALNĄ POZYCJĘ, POPRAWIĆ AERODYNAMIKĘ I ZMNIEJSZYĆ ZMĘCZENIE.

LEPSZA ERGONOMIA POPRAWIA KOMFORT KIEROWCY, AERODYNAMIKĘ I KONTROLĘ. CO OZNACZA WIĘKSZĄ PRĘDKOŚĆ.