Skip to main content

Orbea Urrun z silnikiem Shimano EP8/EP6 RS czy Orbea Optima z silnikiem Mahle X35 Plus?

Silnik Mahle X35 PLUS

Serce Roweru, silnik w piaście tylnej, jest kluczem do koncepcji Enough Energy. Wyrafinowany układ napędowy zapewnia wystarczająco płynne i niezawodne wspomaganie na poziomach zaprojektowanych tak, aby jak najbardziej dyskretnie wzmocnić sygnał wejściowy. A ponieważ silnik znajduje się w piaście, pedałowanie odbywa się niemal bez oporu. Zaawansowany algorytm symulacji momentu obrotowego odzwierciedla moc wprowadzoną przez pedały, aby zwiększyć moc, kiedy się tego spodziewasz, i oszczędzać energię, gdy kręcisz się z łatwością.

Silnik Shimano EP8 i EP6 RS

Nasz ekskluzywny silnik RS, zapewnia najcichsze i najbardziej naturalne wspomaganie czucia, jakie jest możliwe, bez opóźnień i oporu. RS Power oznacza, że gdy pedałujesz mocniej, silnik natychmiast reaguje, udzielając większego wsparcia, co jest jednym z powodów, dla których pedałowanie jest tak żywe i naturalne. 

Koncepcja RS zapewnia wspaniały dzień na szlakach, ponieważ lżejszy rower, mniejsze zużycie energii i oczywiście większa zależność od nóg wydłużają żywotność baterii ponad 1,5 razy. Z wysoce zoptymalizowanym akumulatorem głównym Urrun o pojemności 540 Wh, co odpowiada około 810 Wh w standardowym rowerze elektrycznym. Oczywiście zawsze możesz dodać naszą baterię Range Extender.

 

Przedstawiając Państwu po krótce Orbea Urrun.

Urrun w języku baskijskim oznacza „daleko”.
Bez wątpienia Orbea Urrun to e-rower, który zabierze Cię daleko i odkryje odległe horyzonty. Dzięki nowym technologiom i integracjom można śmiało powiedzieć, że jesteśmy dumni z posiadania roweru Orbea Urrun w rodzinie e-bików.

Orbea Urrun ma nowoczesny i atrakcyjny design, który sprawia, że jest to nie tylko funkcjonalne, ale również stylowe rozwiązanie dla osób szukających roweru elektrycznego.

orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor

Charakteryzując Urruna, można mówić o wielu aspektach wyróżniających ten rower. My chcielibyśmy się skupić na tych najkonkretniejszych cechach, które sprawiają że ten rower to maszyna która sprosta nawet tym najbardziej wymagającym.

orbea sklep dystrybutor

 Nowe modele rowerów Orbea Urrun wyposażone są w silniki Shimano nowej generacji EP-801 lub EP-600. Rower Orbea Urrun wykorzystuje ten sam silnik Shimano EP801 RS co Orbea Rise, opracowany we współpracy z Shimano, aby zapewnić najbardziej naturalne wrażenia z jazdy. Lekki, cichy i responsywny, ale przede wszystkim wydajny. Lżejszy silnik EP801 RS, widelec o skoku 120 mm i komponenty OC oznaczają, że rower Orbea Urrun jest gotowy do odkrywania szlaków. Rower Orbea Urrun ma wystarczające wspomaganie do pokonania około 3500m przewyższeń lub do 8 godzin jazdy. Rury aluminiowe w rowerach Orbea Urrun są cieniowane, aby zmniejszyć wagę i niepożądane naprężenia. Korzystanie z technologii aluminiowych tak zaawansowanych, jak nasza produkcja karbonowa, gwarantuje, że nasze aluminiowe rowery nigdy nie będą gorszej jakości. Rury są cieniowane i hydroformowane z gładkimi, polerowanymi spawami, aby pasowały do wyglądu ramy karbonowej.

Przygotuj się na zdobywanie przygód, ponieważ rower Orbea Urrun jest zawsze gotowy. Zrównoważona geometria oznacza świetne prowadzenie na szlaku, które maksymalizują zabawę dla wszystkich rowerzystów. Szersze opony i firmowe widelce amortyzowane to tylko wisienka na torcie.
Rower Orbea Urrun jest gotowy na życie, rodzinę i przygodę.

Rower Orbea Optima ze wspomaganiem elektrycznym w nowym wymiarze.
Świat nieustannie się zmienia. Nasze zwyczaje, miejsca i potrzeby osiągnęły punkt zwrotny.

orbea sklep dystrybutor

Orbea Optima to pozornie „normalny” rower miejski ze wspomaganiem elektrycznym, ale zarówno architektura, jak i ergonomia nowej Optimy są innowacyjne. Jest to rower zaprojektowany do użytku jako rower elektryczny od fazy projektowania koncepcyjnego. Oznaczało to odświeżenie produktu do tego stopnia, że zmieniła się nawet jego geometria. Rower miejski Orbea Optima  z napędem Mahle X35 Plus i wspomaganiem do 25km/h jest wykonany z lekkiego aluminium, bateria została umieszczona wewnątrz co pozytywnie wpływa na wygląd i sztywność ramy.

orbea sklep dystrybutor

 Konstruktorzy z Orbea zadbali o wygodę oraz funkcjonalność nowej Optimy. Atutem jest krótka i mocno obniżona rama ułatwiająca wsiadanie na rower, zwłaszcza kobietą, a także wyposażenie dodatkowe w postaci nóżki, bagażnika oraz błotników. Wyprostowana pozycja za wysoko umieszczoną kierownicą i wygodne siodełko wpływa pozytywnie na komfort z jazdy nowym rowerem Orbea Optimą ze wspomaganiem elektrycznym.

orbea sklep dystrybutor

Zastosowane technologie w modelach rowerów Orbea Optima:

BATERIA WEWNĘTRZNA Akumulator jest jedynym i najbardziej zauważalnym elementem systemu eBike, więc podjęliśmy kroki, aby znaleźć najlżejszą, najmniejsza i najbardziej dyskretną jednostkę. Jednostka zasilająca posiada wystarczającą moc i nie ma potrzeby stosować nieporęcznej dużej baterii na zewnątrz ramy.

SILNIK Sercem roweru Orbea Optima jest tylna piasta z silnikiem Mahle X35 Plus. Wyrafinowany układ napędowy zapewnia płynność i niezawodność zapewniając komfort z jazdy, a nie jej zdominowanie. Całość uzupełnia kontroler iWoc TRIO ( trzy tryby wspomagania) odpowiadający za wspomaganie, akumulator i oświetlenie roweru.

NON SENSOR Gładkie i zrównoważone wspomaganie wymaga zaawansowanego czujnika. Eleganci i dyskretny system, pierścień blokady kasety mieści 20 magnesów. System monitoruje twoje pedałowanie i odpowiednio dostosowuje moc wspomagania.

APP Aplikacja kompatybilna ze smartfonami i smartwatchami umożliwia dokładniejszą kontrolę systemu iWoc używanego przez Orbea Optima. Śledzenie jazdy, aktywność i przesyłanie tras GPS oraz inne funkcje są dostępne na urządzaniach mobilnych, dzięki czemu zyskujesz jeszcze bardziej wartościowe narzędzie.

Rower Orbea Optima jest gotowa na wile ról: żwir, szosa, dojazd do pracy. Dostajemy możliwość zamontowania akcesoriów, takich jak błotniki w połączeniu z funkcjonalną geometrią, bagażnik, nóżkę, oświetlenie.

Orbea Optima to wszechstronny rower, który oferuje użytkownikom wygodę, funkcjonalność i estetykę. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzi się zarówno w miejskich przejazdach, jak i na dłuższych trasach rekreacyjnych. Do zobaczenia na szlakach oraz w miejskiej dżungli !