Skip to main content

Kiedy w 2020 roku wypuściliśmy model Orbea Rise, wstrząsnęło to światem rowerów elektrycznych. Z pewnością nie twierdzimy, że wynaleźliśmy kategorię lekkich e-MTB. My, po prostu, zmieniliśmy postrzeganie możliwości tych rowerów.

W tamtym roku widoczny był ekscytujący postęp w dziedzinie rowerów elektrycznych. Jednak żaden nie odpowiadał naszej wizji tego, na czym my chcieliśmy jeździć. Istniejące rowery elektryczne były ciężkie lub miały słabą moc… albo jedno i drugie! Brakowało wiedzy, jak dostroić geometrię i sztywność, dlatego skupiono się zamiast tego na dodaniu ekranów lub funkcji pogarszających wydajność, takich jak wymienne baterie. Chcieliśmy zrobić wszystko inaczej.

orbea sklep dystrybutor

Kiedy zaczynaliśmy opracowywać Orbea Rise, mieliśmy jasną koncepcję: stworzyć najlepsze wrażenia z jazdy po szlakach. Chcieliśmy uzyskać czyste wrażenia z jazdy, których nie znaleźlibyśmy w ówczesnych rowerach elektrycznych. Chcieliśmy stworzyć rower, który połączy nas ze szlakiem. Obraliśmy inny kierunek niż większość innych marek, ufając temu, w co od zawsze wierzyliśmy.

orbea sklep dystrybutor

Chodzenie własną ścieżką było ciężkie; Dużym wyzwaniem było przekonanie Shimano, aby zaufało Nam – producentowi rowerów z Kraju Basków, spółdzielni należącej do pracowników, i pozwoliło nam stworzyć niestandardowe oprogramowanie sprzętowe dla ich silników, czego nikt nigdy wcześniej nie robił..

To był dopiero początek podróży. Po wizycie w Japonii u Shimano,  rozpoczęliśmy okres intensywnych testów i modyfikacji.

 

W tym czasie Orbea ewoluowała. Byliśmy świeżo po sukcesach rowerów takich jak nasz pierwszy karbonowy Rallon, Oiz i Gain. Rozszerzaliśmy nasz program MyO, aby umożliwić większej liczbie rowerzystów stworzenie ich idealnych rowerów. Krótko mówiąc, rozwijaliśmy się, cieszyliśmy się sukcesami i staraliśmy się robić wszystko po swojemu.

orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor

Orbea Rise był dużym krokiem, pchając naszą technologię daleko w przód i zmuszając nas do stworzenia wielu nowych rozwiązań, które wówczas nie istniały. Wiedzieliśmy, że aby odnieść sukces, musimy osiągnąć najwyższy standard w każdym aspekcie roweru elektrycznego.

orbea sklep dystrybutor

Na początku podróży nie wiedzieliśmy, że stworzymy rower, który na zawsze zmieni jazdę po szlakach, ale pod koniec byliśmy już tego pewni.

Xabier Narbaiza (kierujący naszym zespołem ds. rozwoju produktów) powiedział liderom firmy pod koniec 2019, roku zapytany o projekt:

„Rise jest niewiarygodny. Kiedy go wypróbujesz, będziesz go musiał mieć tylko dla siebie!”

Wśród wielu rzeczy, których nauczyliśmy się w procesie tworzenia Orbea Rise, jest to, aby nigdy nie bać się podążać za swoimi marzeniami, podążać własną ścieżką i nigdy się nie poddawać!

orbea sklep dystrybutor

 

Wow! Co za podróż!

Rowerzyści uwielbiają Orbea Rise i musimy się z nimi zgodzić. Orbea Rise zdobył najbardziej prestiżowe nagrody branżowe i nadal wygrywa testy grupowe. Nie byłoby niesprawiedliwe nazwać Rise punktem odniesienia w tej kategorii. Powiedzieć, że ten rower to był to sukces, to mało powiedziane!

 

Postęp nigdy się nie zatrzymuje

Nie moglibyśmy być bardziej dumni z Orbea Rise! Nie oznacza to jednak, że nie możemy go jeszcze poprawić. Tak naprawdę nigdy nie przestaliśmy szukać ulepszeń, testować nowe rozwiązania w ramach naszego projektu OOLab , ciężko pracować w naszych laboratoriach i mocno wypychać Rise na szlaki. Chcemy jeszcze bardziej rozwinąć lekkie eMTB.

orbea sklep dystrybutor

Odkryj Orbea Rise

Po prostu najbardziej naturalny elektryczny rower MTB na rynku, przybliżający rowerzystów do szlaku i burzący oczekiwania co do tego, jak powinien jeździć e-rower.

Kup Orbea Rise

Edytuj zgody cookie