Skip to main content

W świecie kolarstwa szosowego innowacje technologiczne odgrywają kluczową rolę, nie tylko w poprawie osiągów, ale także w zwiększeniu komfortu i radości z jazdy. Wiodący producenci sprzętu rowerowego nieustannie wprowadzają nowości, które mają na celu przesuwanie granic możliwości sprzętowych.

Jednym z takich przełomowych momentów jest wprowadzenie na rynek nowej grupy osprzętu SRAM Red AXS, która zapowiada rewolucję kolarstwie i precyzji zmiany biegów.

 

orbea sram red

Każdy element został udoskonalony, aby zapewnić jazdę bez wysiłku. Każda funkcja, od dokładnego i niezawodnego pomiaru mocy po nowe punkty zmiany biegów, pomaga zapewnić wygodę jazdy bez wysiłku, dzięki czemu cała energia zostanie wykorzystana podczas jazdy.

To nie tylko najlżejsza elektroniczna grupa osprzętu w historii;  elementy sterujące zostały przeprojektowane, aby zapewnić płynne hamowanie przy niskim wysiłku i wygodną ergonomię dla najszerszego zakresu rozmiarów dłoni.
 Ta generacja SRAM RED oferuje również szybszą i bardziej precyzyjną zmianę przełożeń z przodu, w pełni bezprzewodową łączność i rozszerzony wybór przełożeń, aby dopasować się do szerokiego zakresu stylów jazdy i potrzeb.

Dowiedz się więcej o serii SRAM RED AXS z filmu pochodzącego ze strony: https://www.sram.com/en/sram/road/series/red-axs

Elektroniczna Precyzja SRAM RED AXS

Ilość wprowadzonych zmian jest naprawdę ogromna. Całkiem nowa ergonomia oraz kształt klamkomanetek. Zmianę można również zauważyć, jeśli chodzi o zaciski hamulcowe. Cała grupa waży zaledwie 2496 gramów z pomiarem mocy. Porównując do poprzedniej wersji która liczyła 2650 gramów, to imponujący wynik!

 

Nowe klamkomanetki i zaciski hamulcowe

SRAM RED AXS wykorzystuje najwygodniejszy kaptur. Niezależna regulacja zasięgu i regulacja kontaktu klocków pomagają dostosować hamulce nie tylko do rozmiaru dłoni, ale także do osobistych preferencji dotyczących wyczucia hamulca. Kształt kaptura pasuje do szerszego zakresu rozmiarów dłoni i zapewnia lepsze owinięcie palców, a jednocześnie zapobiega przyszczypnięciu palców podczas gwałtownego hamowania.

Aby dostosować się do nowoczesnych trendów konfiguracyjnych, głowica, wybrzuszenie z przodu maski, rozszerza się do wewnątrz, co zapewnia większy komfort i mniejsze zmęczenie dłoni podczas długich przejażdżek, a dźwignia hamulca rozszerza się na zewnątrz, aby ułatwić dostęp podczas zjazdów. Aby zapewnić jeszcze lepsze hamowanie, przesunięto dźwignię hamulca w górę, aby zwiększyć dźwignię, w wyniku czego hamowanie jednym palcem jest łatwe i wymaga wysiłku o 80% mniejszego niż wcześniej.

orbea sklep dystrybutor

Zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.sram.com/en/sram/road/series/red-axs

orbea sklep dystrybutor

Szybsza i dokładniejsza zmiana biegów

Węższa klatka zapewniająca szybką i niezawodną zmianę przełożeń przednich, automatyczne zmienianie biegów zapobiega hałasowi i posiada łatwiejsza konfiguracja niż kiedykolwiek.

Cicho i płynnie, nawet gdy jest nierówno

Amortyzator Orbit w przerzutce tylnej RED AXS utrzymuje napięcie łańcucha bez względu na to, jak bardzo jest nierówno i pasuje do wszystkich rozmiarów kaset od 10-28 do 10-36.

orbea sklep dystrybutor

Orbea tworzy produkty zróżnicowane, które ekscytują i inspirują rowerzystów na całym świecie. U podstaw ich dążenia do doskonałości leży zaangażowanie w wyposażanie naszych rowerów w komponenty najwyższej klasy.

Z przyjemnością ogłaszamy, że dwa z najlepszych modeli szosowych marki Orbea są teraz dostępne z najnowocześniejszą grupą osprzętu SRAM Red: ORCA M11eLTD PWR i ORCA AERO M11eLTD

Najbardziej wymagający rowerzyści mogą teraz cieszyć się niezrównaną wydajnością i innowacjami dzięki połączeniu naszych najlżejszych ram OMX i tej nowej grupy osprzęt

ORCA M11eLTD PWR

orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor

ORCA AERO M11eLTD

orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor

Edytuj zgody cookie