Skip to main content

Rower Orbea Rallon w nowej odsłonie na 2024 rok został mocno ulepszony. Dzięki dłuższemu skokowi i mniejszemu kącie główki sterowej jest bardziej wydajny i szybszy na wymagających trasach enduro  i w górskich bike parkach

Zmiany w geometrii, a także nowe grafiki oraz dwie nowe wersje kolorystyczne sprawiają, że Orbea Rallon to model enduro, który jest nie do pokonania

orbea sklep dystrybutor

Rower Orbea Rallon powstał na zawodach sportowych i jest oczywistym wyborem naszego zespołu wyścigowego Enduro World Series. Orbea Rallon jest zawsze gotowy na zabawę, także poza trasą startową i uwielbia przejażdżki w towarzystwie przyjaciół,  przybijanie piątek i poprawianie nieudanych zjazdów. Nieustraszony Orbea Rallon jest gotowy na pokonywanie największych uskoków, rozbijanie nasypów oraz niestraszne mu są nierówności podczas hamowania.

Zapomnij o ograniczeniach, zapomnij o rozproszeniach, po prostu skup się na szybkości.

orbea sklep dystrybutor

Przegląd

  • Przeznaczenie: Enduro, Bike Park, wysokie góry
  • Rozmiar kół: 29” lub Mullet-29/27,5”
  • Materiał: karbon OMR
  • Skok: 167 mm (tył) / 170 mm (przód)
  • Rozmiary: S, M, L, XL
Kup nowego rallona
orbea sklep dystrybutor

CO CZYNI ROWER ORBEA RALLON WYJĄTKOWYM?

NOWA GEOMETRIA:

Nowy Orbea Rallon zwiększa skok ze 160 mm do 167 mm,  dzięki czemu osiąga większą zdolność absorpcji na wymagających trasach Enduro UCI. Orbea Rallon ma także bardziej agresywną geometrię z większym kątem główki ramy (z 64° do 63,5°). Ulepszenia, które sprawiają, że najszybsza maszyna Enduro jest jeszcze szybsza.

orbea sklep dystrybutor

NOWE KOLORY I BUDOWA:

Nowy Orbea Rallon posiada nową grafikę oraz dwa nowe kolory Forest Green – Blue Stone i Mars Red – Black.

Jakby tego było mało napęd Sram AXS jest również dostępny w modelach M11 i M-LTD.

Wyścigi enduro wciąż ewoluują, oferując bardziej agresywne tory, a Orbea Rallon nie zostaje w tyle. Najnowsza aktualizacja oferuje większy skok i bardziej agresywną geometrię

orbea sklep dystrybutor

NOWY RALLON JEST JESZCZE DŁUZSZY, NIŻSZY I Z MNIEJSZYM KĄTEM GŁÓWKI STEROWEJ:

  • Kąt główki 63,5° lub 64°,
  • Reach 485 mm
  • duża rama i drop BB 28 mm lub 35 mm

Te parametry zapewniają Rallonowi niesamowitą stabilność, prędkość i naturalne pokonywanie zakrętów.

– NISKI PRZEKROK: rura podsiodłowa jest jednolita i krótsza, co zapewnia wygodę. Rallon jest przeznaczony do pracy z 200 mm dropperem.

– WIĘKSZY KĄT SIEDZENIA: Stroma rura podsiodłowa wspomaga pedałowanie oraz poprawia pozycję i stabilność na podjazdach. Także lepszą pracę z długim dropperem.

– REGULOWANIE: Rallon zapewnia możliwość zmiany ustawienia na niższe lub wyższe.

orbea sklep dystrybutor

KLUCZOWE CECHY

POCHYLENIE RURY PODSIODŁOWEJ I NISKI PRZEKROK: Kiedy robi się stromo, chcesz pozbyć się siodełka – opuścić je mocno, i po prostu skupić się na szybkości! Większa przestrzeń do poruszania ciałem oznacza większą kontrolę a większa kontrola oznacza większą prędkość.

Dzięki stromej rurze podsiodłowej i głębokiemu opuszczeniu droppera Orbea Rallon ma jeden z najniższych przekroków wśród konkurencji,  co oznacza dużo miejsca na wybrany długi dropper. Obniż siodło, gdy robi się stromo

Orbea Rallon jest dostępny w czterech rozmiarach: S, M, L i XL, jednak dzięki jednej z najkrótszych sztyc podsiodłowych możesz wybierać pomiędzy rozmiarami, aby uzyskać preferowaną odległość do kokpitu. Wybierz większy rozmiar, aby zmaksymalizować stabilność, lub wybierz mniejszy, aby zapewnić sobie większą zabawę.

ZABAWA ZACZYNA SIĘ Z TYŁU: Chcesz wyposażyć się w mullet ze swoim nowym Rallonem? Wybierz tylne koła 27,5” lub 29” bez wpływu na geometrię dzięki dwóm dołączonym linkom. Skoncentruj się na szybkości z 29″ lub skup się na zabawie z 27,5″, cokolwiek wybierzesz

orbea sklep dystrybutor

PRZECHOWYWANIE W SCHOWKACH LOCKR: Zostaw swój plecak w domu i po prostu skup się na szybkim działaniu! Orbea Rallon jest wyposażony w sprytne schowki na wszystkie niezbędne narzędzia lub przekąski potrzebne na krótsze przejażdżki lub wyścigi enduro. Jazda bez balastu jest szybsza  i przyjemniejsza.

W strefie Down Tube LOCKR mamy dwa zamykane schowki, w których może znajdować się dętka, łyżki do opon oraz miejsce na dwa naboje CO2. Dodatkowo główna oś obrotu i tylna oś są wypełnione sprytnie zaprojektowanymi narzędziami, które są bezpiecznie utrzymywane za pomocą magnesów. Dętka, klucze sześciokątne od 3 do 6 mm i klucz sześciokątny 6 mm, a wszystko to bezpiecznie trzymane w schowku osi. Orbea Rallon jest zawsze w pełni wyposażony i gotowy na wszystko.

orbea sklep dystrybutor

SKONCENTRUJ SIĘ NA SZYBKOŚCI: Wyścigi opierają się na skupieniu i nie musisz rozpraszać się hałasem wytwarzanym przez rower. Jedynym dźwiękiem, jaki chcesz usłyszeć, jest wiwatujący tłum.

 

PRECYZYJNE PORUSZANIE: Sztywność ramy wpływa na wyczucie i przyczepność. Może się zdarzyć, że rama będzie zbyt sztywna, aby efektywnie śledzić teren. Manipulowanie splotem karbonu pozwala nam kontrolować elastyczność bez utraty wytrzymałości, zapewniając idealnie zrównoważoną sztywność przedniego i tylnego trójkąta. Dużo technologii, modelowania i testów, które przekładają się na pewność i przyczepność na nierównym terenie oraz cenne sekundy podczas wyścigów.

 

W PEŁNI USZCZELNIONE ŁOŻYSKA: Wszyscy nienawidzimy wymiany łożysk. Normalnie łożyska zawodzą, ponieważ dostaje się do nich brud, a nie są przeciążone. W przypadku Rallona ciężko pracowaliśmy, aby uszczelnić wszystkie łożyska. Czyste łożyska wytrzymują dłużej i zapewniają prawidłowe działanie zawieszenia – optymalnie, gdy warunki są ciężkie.

ZAWIESZENIE: Całkowicie zmieniona kinematyka zawieszenia zapewnia bardziej progresywną krzywą zawieszenia z większym rozstawem osi tylnej, co w połączeniu ze skokiem tylnym wynoszącym 167 mm jest nie do pobicia. Szybki i zwinny na zakrętach z dużą kontrolą i przyczepnością na nierównym terenie.

Dodaj mocny widelec Fox 38, a Orbea Rallon jest gotowy na wszystko, co masz na myśli.

KINEMATYKA SKUPIONA NA GRAWITACJI:

LINIOWE PROGRESYWNE – 22-33%

Wysoki początkowy współczynnik dźwigni daje poczucie miękkości i aktywności w połączeniu ze wspaniałym ruchem do przodu. Progresywna krzywa kontroluje rower w sytuacjach pełnego skoku – co jest nieuniknione bo skoki towarzyszą prowadzeniu sprawnego roweru po skalistym szlaku.

CHARAKTERYSTYKA HAMOWANIA I PEDAŁOWANIA: Zapobieganie podnoszeniu i poślizgom pozostaje w dużej mierze takie samo, ponieważ nasi zawodnicy uwielbiają ten sposób. Rower pozostaje aktywny podczas hamowania i wychodzi sprintem z ostrzejszych zakrętów.

orbea sklep dystrybutor

MYO: ZAPROJEKTUJ SWOJĄ JAZDĘ: Nieobce jest nam dążenie do wyrażania siebie i chęć tworzenia. Od lat program MyO umożliwia rowerzystom personalizację Orbei w stopniu unikalnym na skalę światową. Spersonalizuj kolor swojego Rallona za darmo. Powiedz „NIE” standardowemu Bike In A Box oferowanych przez naszych konkurentów.

Oferujemy opcje komponentów MyO dla wielu modeli Orbea. Zmiana kół, przełożenia lub innych komponentów jest możliwa w procesie zamawiania, więc Twój Rallon dotrze do Twojego dealera w dokładnie takiej konfiguracji, jakiej pragniesz.

Edytuj zgody cookie