Skip to main content

SKONCENTRUJ SIĘ NA SZYBKOŚCI

Rower Orbea Rallon powstał na torze wyścigowym i jest oczywistym wyborem naszego zespołu wyścigowego Enduro World Series. Orbea Rallon jest zawsze gotowy na zabawę, także poza taśmą i uwielbia przejażdzki w towarzystwie przyjaciół, przybijanie piątek i poprawianie nieudanych zjazdów. Nieustraszony Orbea Rallon jest gotowy na pokonywanie największych uskoków, rozbijanie nasypów oraz niestraszne mu są nierówności podczas hamowania.

Zapomnij o ograniczeniach, zapomnij o rozproszeniach – po prostu skup się na szybkości!

orbea rallon, rower, enduro, zjazd, zabawa, szybkość

WYŚCIGI ENDURO EWOLUOWAŁY I RALLON RÓWNIEŻ WSZEDŁ NA WYŻSZY POZIOM

PRZEZNACZENIE

  • ENDURO

  • WYSOKIE GÓRY

  • BIKE PARK

SKOK

  • 170 MM PRZÓD

  • 160 MM TYŁ

ROZMIAR KOŁA

  • 29” PRZÓD

  • 29” LUB 27,5” TYŁ

GEOMETRIA

DŁUŻEJ I LUŹNIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK.

Orbea Rallon ma większy przekrok, aby móc pracować z dłuższymi sztycami regulowanymi. Dzięki dwóm pozycjom zawieszenia i dwóm możliwościom wyboru rozmiaru tylnych kół rower Orbea Rallon ma również większe możliwości adaptacji niż kiedykolwiek wcześniej.

KĄT GŁÓWKI RAMY

64 lub 64,5° to wystarczający kąt na najcięższe trasy bez utraty zwinności.

SPADEK BB

Dodatkowy spadek o 3 mm zapewnia doskonałą stabilność i będziesz zaskoczony tym, jak Rallon pokonuje zakręty.

ZASIĘG

Zwiększony zasięg pomaga zwiększyć stabilność podczas zjazdów z dużą prędkością.

ŁAŃCUCH

O 5 mm dłuższy, co zapewnia większą stabilność przy dużych prędkościach, bez pogarszania pola manewru.

WIĘKSZY KĄT SIODEŁKA

Świetna pozycja pedałowania i dobra współpraca z dropperami o długim skoku.

MOŻLIWOŚĆ REGULACJI

Niski/ wolny lub niższy/wolniejszy

KOMPATYBILNY MULET

Możliwość wyboru koła tylnego – 29″ lub 27,5″.

STROMA I GŁĘBOKO OSADZONA RURA PODSIODŁOWA

Orbea Rallon ma jeden z najniższych przekroków na rynku

ROZWINIĘTY PROJEKT

Całkowicie zmieniona kinematyka zawieszenia zapewnia bardziej progresywną krzywiznę zawieszenia, która w połączeniu ze skokiem tylnym wynoszącym 160 mm jest trudna do pobicia; szybka i zwinna na zakrętach, zapewniająca dużą kontrolę i przyczepność na nierównym terenie. Dodaj mocny widelec Fox 38, a Orbea Rallon będzie gotowy na wszystko.

rallon, orbea, enduro, projekt, nowy,

Dzięki stromej rurze podsiodłowej i głębokiemu osadzeniu Orbea Rallon ma jeden z najniższych przekroków na rynku, co oznacza dużo miejsca na wybór sztyc regulowanych o długim skoku. Usuń to siodło, gdy robi się stromo i głęboko, jedyną możliwością są  są droppery o długim skoku.

skok, dropper, rallon, orbea, enduro, rower

WIĘCEJ OPCJI ROZMIARÓW

Rallon jest dostępny w czterech rozmiarach: S, M, L i XL, jednak dzięki jednej z najkrótszych sztyc podsiodłowych możesz wybierać pomiędzy rozmiarami, aby uzyskać preferowany zasięg. Orbea Rallon został zaprojektowany do specjalnie do jazdy  z opuszczaną sztycą o długim skoku, więc wybierz większy rozmiar, aby zmaksymalizować stabilność, lub wybierz mniejszy rozmiar, aby uzyskać bardziej zabawny Rallon.

KOMPATYBILNOŚĆ MULETA

Wybierz tylne koła 27,5” lub 29” bez wpływu na geometrię, korzystając z dwóch dołączonych amortyzatorów.

DLACZEGO MULET?

Rozmiar 27,5” z tyłu ułatwia Rallonowi pokonywanie zakrętów i maksymalizuje zwrotność w powietrzu. Dodatkowa przestrzeń z tyłu przydaje się również na najbardziej stromych zjazdach. Jeśli bardziej interesują Cię zabawa niż czas okrążenia i częściej pękasz niż orasz, może to być coś dla Ciebie.

29″ maksymalizuje prędkość i stabilność. Jeśli poważnie ścigasz się w enduro i bardziej interesują Cię czas okrążenia niż zabawa, to może być coś dla Ciebie.

Najpoważniejsi zawodnicy kupią drugie tylne koło i skorzystają z dołączonego przedłużacza amortyzatora, aby wybrać najlepszego Rallona na dany dzień.

orbea sklep dystrybutor
orbea sklep dystrybutor

NAJLEPSZE MATERIAŁY STOSOWANE W INNOWACYJNYCH PROJEKTACH PRZEZ DOŚWIADCZONYCH INŻYNIERÓW POWODUJĄ WYNIK JEST NAPRAWDĘ WYJĄTKOWY.

Część z nich dzieje się przy komputerze lub w laboratorium testowym, wiele z nich na szosie lub w górach, a podczas procesu projektowania prototypy są obliczane, porównywane, a przede wszystkim jeżdżone. Wszystko to ma kluczowe znaczenie dla doskonalenia i stanowi podstawę dumy, jaką czerpiemy z naszych wiodących w branży rowerów.

orbea sklep dystrybutor

SZYBKOŚĆ JEST PIĘKNA

Orbea Rallon wygląda inaczej, ponieważ techniki inżynieryjne, przyjemne formy i eleganckie linie są równie ważne jak kinematyka w opracowywaniu maszyny na najwyższym poziomie. Funkcjonalny wygląd jest atrakcyjny, ale nie dajcie się zwieść, Orbea Rallon to sprawdzony wykonawca.

PRZECHOWYWANIE W SCHOWKACH LOCKR

Zostaw swój plecak w domu i po prostu skup się na szybkim działaniu! Orbea Rallon jest wyposażony w sprytne schowki na wszystkie niezbędne narzędzia i wodę potrzebne na krótsze przejażdżki lub wyścigi enduro. Jazda bez balastu jest szybsza  i przyjemniejsza.

TRZY STREFY BLOKÓW

W strefie Down Tube LOCKR mamy dwie zamykane torby, w których znajduje się dętka, łyżki do opon oraz miejsce na dwa naboje CO2. Dodatkowo główny czop i tylna oś są wypełnione sprytnie zaprojektowanymi narzędziami, które są bezpiecznie utrzymywane za pomocą magnesów. Dętka, klucze sześciokątne od 3 do 6 mm i klucz sześciokątny 6 mm, a wszystko to bezpiecznie trzymane w schowku. Orbea Rallon jest zawsze w pełni wyposażony i gotowy na wszystko.

 

orbea sklep dystrybutor

 

ASYMETRIA

Podpórka po lewej stronie wzmacnia i usztywnia obszar narażony na duże naprężenia. Zamiast używać mniej wydajnego „tunelu amortyzatora”, konstrukcja Orbea Rallon przesuwa amortyzator o 12 mm na prawą stronę ramy, umożliwiając asymetrycznemu wspornikowi podążanie bardziej bezpośrednią ścieżką. Ta prosta linia, która ściśle przylega do mocowania amortyzatora, jest najskuteczniejszym sposobem zneutralizowania sił zawieszenia działających na przedni trójkąt.

 

orbea sklep dystrybutor

SKONCENTRUJ SIĘ NA SZYBKOŚCI

Wyścigi opierają się na skupieniu i nie musisz rozpraszać się hałasem wytwarzanym przez rower. Jedynym dźwiękiem, jaki chcesz usłyszeć, jest wiwatujący tłum.

PRECYZYJNE PORUSZANIE

Sztywność ramy wpływa na wyczucie i przyczepność. Może się zdarzyć, że rama będzie zbyt sztywna, aby efektywnie śledzić teren. Manipulowanie splotem węgla pozwala nam kontrolować elastyczność bez utraty wytrzymałości, zapewniając idealnie zrównoważoną sztywność przedniego i tylnego trójkąta. Dużo technologii, modelowania i testów, które przekładają się na pewność i przyczepność na nierównym terenie oraz cenne sekundy podczas wyścigów.

rallon, orbea, enduro, rower, łożyska

LŻEJSZY I PROSTSZY

Orbea Rallon oszczędza ciężar skomplikowanych jarzm oraz dodatkowych osi obrotowych i osprzętu. Oś obrotowa jest jednocześnie osią piasty – konserwacja jest niezwykle łatwa.

SZTYWNIEJ

Przesunięcie trzpienia na tylną oś zwiększa sztywność i precyzję układu.

MNIEJSZE ODCZUCIE

Łożyska Enduro Max Black Oxide zapewniają niezrównaną trwałość i niewielką wrażliwość na nierówności.

ULEPSZONE HAMOWANIE

Umiejscowienie tylnego trzpienia oddziela siły hamowania od zespołu wahacza, zmniejszając sprzężenie zwrotne hamowania.

orbea sklep dystrybutor

Nasza duża „biblioteka” zawieszeń jest aktualizowana o nowe projekty i dane uzyskane od naszych partnerów zajmujących się zawieszeniami. To szczegółowe informacje, a nie tylko marketingowe opisy nowego amortyzatora lub krzywizny sprężyny.

Nasze oprogramowanie Advanced Dynamics służy do optymalizacji geometrii, połączeń i lokalizacji osi obrotu w celu uzyskania oczekiwanej przez nas charakterystyki zawieszenia, w zależności od sposobu użytkowania roweru.

Kiedy rozpoczynamy jazdę próbną prototypami, pracujemy nad najdrobniejszymi szczegółami, zamiast trzymać kciuki i mieć nadzieję, że rower w dużej mierze będzie działał tak, jak tego oczekiwaliśmy. Zaczynając od 90%, zbliżamy się do perfekcji.

KONCENTRYCZNE WZMOCNIENIE

Zaktualizowaliśmy nasz udany koncentryczny zespół obrotu na tylnej osi. Nowy  zespół ma mniej części i jest lżejszy.

orbea sklep dystrybutor

WĘGEL OMR

W ramach Orbea Monocoque Race (OMR) do standardowego układu dodano włókna o wysokim module i dużej wytrzymałości, aby poprawić stosunek sztywności do masy. Formowanie pęcherza za pomocą form EPS oraz wstawki główki ramy i suportu z PU zapobiegają marszczeniu i niezgodnościom w krytycznych strefach, umożliwiając zużycie mniejszej ilości węgla przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości.

DOŻYWOTNIA GWARANCJA

Mamy całkowite zaufanie do naszych produktów, a nasze niestrudzone wysiłki mające na celu zapewnienie najwyższej jakości rowerów Orbea pozwalają nam zaoferować dożywotnią gwarancję Orbea.

MATERIAŁY / TECHNOLOGIA

CARBON ORBEA MONOCOQUE

Używamy najbardziej zaawansowanej technologicznie konstrukcji z włókna węglowego, aby stworzyć najbardziej wyrafinowaną ramę.

Złożony i żmudny proces, którego wyniki docenisz w siodle.

ORBEA, RALLON, ENDURO, TRAIL ROWER, CARBON,
zawieszenie, rallon, orbea, rower, enduro

ZAWIESZENIE

ZAAWANSOWANA DYNAMIKA

Advanced Dynamics przekształca wirtualne projekty w prawdziwe, wysoce wyrafinowane maszyny – rowery dla wymagających rowerzystów, które są szybsze, przyjemniejsze w prowadzeniu i znacznie wykraczają poza zwykłe.

orbea sklep dystrybutor

Edytuj zgody cookie