Skip to main content

Teraz Orbea Terra jest bardziej osiągalna niż Ci się wydaje! Z nowym napedem Sram apex 1×12 jest to możliwe!

nowy gravel z nowym napędem sram

 Grupa napędu opracowana specjalnie dla rowerów gravelowych

Nowa grupa napędowa SRAM APEX 1×12 jest specjalnie opracowana tylko do rowerów typu gravel. Jest dostępna w dwóch wersjach – elektronicznej AXS montowanej w carbonowej wersji Orbea terra M41 oraz mechanicznej montowanej w Orbea terra H41.

 

  Jest to duża rewolucja na rynku rowerów gravelowych.  Dzięki temu że bezprzewodowy, elektroniczny napęd AXS trafił do najtańszej grupy osprzętu, sprawia że staje się on bardziej dostępnym rozwiązaniem dla użytkowników graveli. Za to nowa wersja  napędu z osprzętem mechanicznym także nie zostaje w tyle – jest to pierwsza mechaniczna 12-biegowa grupa SRAMa która wyposażona jest w  klamkomanetki DoubleTap.

orbea sklep dystrybutor
Nowy gravel z napędem Sram

  Kiedyś grupa apex była przeznaczona dla rowerów szosowych. Jednak nowy napęd jest skierowany wyłącznie do graveli, co wypełnia lukę potrzeb klientów, którzy szukają szerkiego spektrum przełożeń.

nowy naped sram z 12 biegami

Elektroniczny napęd SRAM APEX AXS

  Elektroniczny napęd SRAM APEX opiera się na bezprzewodowej transmisji między manetkami a przerzutką co jest charakterystyczne dla ekosystem AXS. W skład grupy APEX wchodzi 12-biegowa kaseta o rozpiętości 10-44, dokładnie PG-1231 XPLR. Elektroniczny napęd SRAM APEX jest montowany w carbonowej wersji Orbea Terra M41. Z racji że w nowym napędzie chodziło o obniżenie kosztów i zaproponowanie swoim klientom bardziej atrakcyjnych cenowo komponentów to rower Orbea Terra M41 także stała się bardziej dostępny.

napęd sram apex 1x12
manetka do nowego napędu elektronicznego sram apex

Nowego gravela z premierowym napędem SRAM APEX AXS możesz zakupić w bardzo korzystnej ofercie za 18699 zł.

Elektroniczny napęd SRAM APEX

Mimo, że na wielu osobach elektroniczna wersja zrobiła największe wrażenie, to nie należy zapominać o jej mechanicznej alternatywie. Bowiem, to tutaj SRAM zaskoczył wieloma rozwiązaniami. Jest to pierwsza grupa mechanicznego napędu, przeznaczona dla graveli, która ma 12 biegów. Do tej pory taka wartość byłą spotykana tylko w elektronicznych wersjach napędu a mechaniczne kończyły się  na 11 biegach. Do tego dochodzą nowe  manetki które mają komfortowy kształt do złudzenia przypominają łapy elektroniczne. W nowym napędzie APEX została zastosowana charakterystyczna dla SRAMA technologia – DoubleTap. Biegi zmieniane są w górę i w dół za pomocą jednej manetki po prawej stronie.

SRAM APEX nowy napęd mechaniczny z 12 biegami
manetka DubleTap SRAM APEX

Mechaniczny napęd został zamontowany w nowym rowerze Orbea Terra H41. Ten model możesz nabyć już w cenie 12999 zł.